4. Sınıf Matematik Doğal Sayılar Test

10 Eylül 2023 0 By testimiz.com

4. Sınıf Matematik Doğal Sayılar

Test Çöz

 

Aşağıda verilenlerden hangisi beş basamaklı en küçük doğal sayıdır?
Aşağıda verilenlerden hangisi beş basamaklı en büyük çift doğal sayıdır?
-10 050- beş basamaklı doğal sayısının okunuşu Aşağıda verilenlerden hangisidir?
-Otuz bin otuz- doğal sayısının rakamla yazılışı hangisidir?
-17 856- sayısındaki 7 rakamının basamak değeri hangisidir?
-97 984- sayısındaki 9 rakamlarının basamak değerleri toplamı hangisidir?
-25 025- sayısının sayı değerleri toplamı hangisidir?
-34 542- doğal sayısının onlar basamağına 2 ekler ve binler basamağından 3 çıkartırsak yeni sayı kaç olur?
-34 587- beş basamaklı doğal sayının çözümlenmiş şekli Aşağıda verilenlerden hangisidir?
Aşağıda verilen seçeneklerden hangisi diğerlerinden küçüktür?
Aşağıda verilen sayılar küçükten büyüğe doğru sıralanmıştır. Hangisi bu sıralamayı bozmuştur? 100 001–101 010–100 010–100100–101 100–101 111
Ya da Aşağıda verilen sıralamalardan hangisi yanlıştır?
Aşağıda verilen altı basamaklı doğal sayılar hangi seçenekte yanlış sıralanmıştır?
200 020-300 300-100 010-100 001-300 030 -200 002 sayılarının büyükten küçüğe doğru sıralanışı hangisidir?
-348 017- sayısının çözümlenmiş şekli Aşağıda verilenlerden hangisidir?
4, 7, 6, 0, 3, 9 rakamları bir defa kullanılarak yazılabilecek en büyük doğal sayı hangisidir?
-(2×100 000)+(2xl 0 000)+(4xl 000)+ (2×10)- seklinde çözümlenen sayı hangisidir?
Aşağıda verilen çarpma işlemlerinden hangisinin sonucu yanlış yazılmıştır?
2384 sayısının binler basamağındaki rakamı 3 artırır, onlar basamağındaki rakamı 3 azaltırsak sayıda nasıl bir değişme olur?
59872 sayısının on binler ve yüzler basamaklarındaki rakamların basamak değerleri toplamı hangisidir?

      4. Sınıf Matematik Doğal Sayılar Test Çalışması Hakkında:

      4.Sınıf Doğal Sayılar konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani 4.Sınıf Doğal Sayılar testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca 4.Sınıf Doğal Sayılar testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. 4.Sınıf Doğal Sayılar testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. 4.Sınıf Doğal Sayılar testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif 4.Sınıf Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. 4.Sınıf Doğal Sayılar testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

4.Sınıf Doğal Sayılar testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online 4.Sınıf Doğal Sayılar testini çözmek için butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli 4.Sınıf Doğal Sayılar testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz liste seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

4.Sınıf Doğal Sayılar testi bitince butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 4.Sınıf Doğal Sayılar testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

      Telif Hakkı:

İlk olarak 4.Sınıf Doğal Sayılar testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 4.Sınıf Doğal Sayılar testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 4.Sınıf Doğal Sayılar testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 4.Sınıf Doğal Sayılar konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 4.Sınıf Doğal Sayılar kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 4.Sınıf Doğal Sayılar testinin kullanımı izne tabidir.

.