7. Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Test

12 Eylül 2023 2 By testimiz.com

7. Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi

Test Çöz

 

7 – [9 – (5 – 12 + 9) – 3] işleminin sonucu kaçtır?
2 – 2 (5 – 7 + 9 – 3) + 5 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
–6 –7 – (3 – 2 – 5) . 2 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[(–5) – (+2)] x [(–12) + (–3) x (–2) – (+12)] işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
–6 + 1 – [6 – 4(8 – 7)]. 2 işleminin sonucu kaçtır?
[–(9 – 2) – (2 – 4)] – [–⎪–2⎪ + ⎪3–4⎪] işleminin sonucu kaçtır?
(–1)9 – (–2)4 + (–8)0 – (–2)3 + (–1)4 işleminin sonucu kaçtır?
(–2)4 + (+3)2 – (–3)3 – (–2)3 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
[4 – (–8) – (+13)]15 – [–9 – (–8)]16 işleminin sonucu kaçtır?
(–⎪–3⎪)3 – ⎪–24⎪ + ⎪–2⎪4 + (–⎪–2⎪)3 işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
a ve b birer tek sayı olduğuna göre, (–1)2a–b + (–1)a+b + (–1)a–b – (–1)3a–2b işleminin sonucu kaçtır?
4a – (–5 + 4a + 2 – 3) işleminin sonucu aşağıdakilerden hangisidir?
x = –1, y = –2, z = –3 ise 2x – 3y + 2z işleminin sonucu kaçtır?
1 – 2 + 3 – 4 + 5 – 6 + …. + 49 – 50 işleminin sonucu kaçtır?
(3 – 1) –2 (6 + 4 – 3) + (–2) . (+3) işleminin çözümü aşağıdaki gibi yapılmıştır. Buna göre kaçıncı adımdan itibaren hata yapılmıştır?

 

I. adım: 2 – 2 (10 – 3) + (–6)

II. adım: 0.7 + (–6)

lll. adım: 0 + (–6)

IV. adım: –6

m = –3 ve n = 4 ise ⎪m⎪ – ⎪m – n⎪ + ⎪–n⎪ işleminin sonucu kaçtır?
a + 8 = –2 işlemine göre a sayısının değeri aşağıdakilerden hangisidir?
–n – 7 = –15 işlemine göre n aşağıdakilerden hangisidir?
m = –2, n = 4 ise m + m {[(2n – m) + (m – n)] – n – m} işleminin sonucu kaçtır?
a – 4 sayısı –5 sayısından ne kadar fazladır?

       7. Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Test Hakkında:

      Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Testinin Hazırlanışı:

İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konu testi özellikle sanal bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi internet bağlantısı ile etkinleşir. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi yalnız MEB kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken genellikle ders kitapları esas alınmıştır. Aynı zamanda 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalar da örnek alınmıştır. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi bireysel başarıyı artırmayı hedeflemektedir. Kısacası 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi kazanım testi öğrenme hedeflidir. Bunun yanında 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi konusunda uzman öğretmenlerin katkı ve görüşleri alınmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi için öğrenci ya da öğretmen görüşü önemlidir. Son olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi sizin görüşleriniz doğrultusunda geliştirilecektir.

testimiz.com

      Online 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Test Çalışmasının Yapısı:

Testleriimiz programlar doğrultusunda sürekli yenilenmekte ya da güncellenmektedir. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi test soruları genellikle çoktan seçmelidir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konu testi hazırlanırken 1.2. ve 3.Sınıflar için genellikle 3 seçenek tercih edilmiştir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testinin zorluk seviyesini seçenek sayısı belirler. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi için 4.sınıf ya da ikinci kademede 4 seçenek tercih edilmiştir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testinde her sorunun özellikle bir cevap hakkı vardır. Aynı zamanda istediğiniz zaman cevap tercihinizi değiştirebilirsiniz. 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konu testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testini yenilediğinizde soru ve seçeneklerin yerleri değişmektedir. Böylelikle her tekrarda 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konusunda farklı bir test çözmüş gibi olacaksınız. Ancak bağlantı verilen testlerde bu özellik yoktur.

 

      İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Test Çalışmasının Genel Özellikleri:

Çevrimiçi 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi özellikle bireysel başarıyı artırmak için hazırlanmıştır. Etkileşimli 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi genellikle çevrim içidir. Ancak sanal ortamda etkileşimli olarak çözülmektedir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi çalışma testi interaktif bir çalışmadır. Ancak 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konu testini yazdırmak isterseniz dokümanlar bölümünden indirebilirsiniz. Testimiz indir bölümünde PDF olarak açılacaktır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi özellikle ekonomik ve çevrecidir. Çünkü 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi kazanım testini çevrimiçi çözerken kâğıt israfı olmaz. Ancak indirilen dokümanlarda da içerik sıkıştırılarak kâğıt israfı önlemiştir. Böylelikle 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi atık oluşturmaz.

.

      7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi Testi Telif Hakkı:

İlk olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak 7.Sınıf Tam Sayılarda Çıkarma İşlemi testinin kullanımı izne tabidir.