6. Sınıf Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Test

24 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları

Test Çöz

 

Aşağıdakilerden hangisi 24’ün çarpanlarından birisi değildir?
Ya da Aşağıdakilerden hangisi 36’nın çarpanlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi 75’in çarpanlarından birisidir?
Veya Aşağıdaki seçeneklerin hangisinde 24’ün çarpanları doğru olarak verilmiştir?
15’in çarpanları aşağıdakilerden hangisinin çarpanlarının içinde vardır?
Aşağıdakilerden hangisi yanlıştır?
1,2,3,4,6,12 sayısı hangi sayının çarpanlarıdır?
Aşağıdakilerden hangisi 15 sayısının 50 ile 100 arasındaki çarpanlarıdır?
Ancak Aşağıdakilerden hangisi 48’in çarpanlarından birisi değildir?
Aşağıdakilerden hangisi 18’in çarpanlarından birisi değildir?

       6.Sınıf Matematik Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Konu Testi Hakkında:

Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi özellikle etkileşimli bir çalışmadır. Yani bilgisayar ortamında çözmek için hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini çözmek için Başla butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve cevapları görebilirsiniz. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde yön oklarını kullanarak önceki ve sonraki soruları açabilirsiniz. İsterseniz liste bölümünden istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi öğrenme hedeflidir. Yani test çözerken öğrenmenizi sağlamak için hazırlanmıştır.

      Test Yapısı ve Değerlendirme:

Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani soru ve seçeneklerin yerleri sürekli değişmektedir. Böylelikle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini tekrar tekrar çözebilirsiniz. Çünkü her tekrarda aynı konuda yeni bir test karşınıza çıkacaktır. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde genellikle kalıcı öğrenme hedeflenmiştir. Bu nedenle soru ve cevaplar yer değiştirerek ezber önlenmiştir. Örneğin Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini çözdünüz. Değerlendir butonuna bastınız. Karşınıza çıkan raporda başarı yüzdeniz görülecektir. Eğer eksikleriniz varsa tekrar çözmeniz sizin yararınıza olacaktır. Ayrıca Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini tekrar inceleyerek cevaplarınızı karşılaştırabilirsiniz. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testini çözerken her soruya birden fazla cevap verme hakkınız vardır. Yani istediğiniz sorudan başlayabildiğiniz gibi istediğiniz zaman cevabınızı da değiştirebilirsiniz. Ancak cevabınızı değiştirseniz bile değerlendirmeye alınacaktır. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde genellikle verdiğiniz her yanlış cevap puanınızı azaltacaktır. Bu nedenle doğru cevap vermeye özen gösteriniz.

      Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları Konu Testinin Hazırlanışı:

Testlerimiz özellikle MEB kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Bu nedenle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi hazırlanırken ders kitaplarından yararlanılmıştır. Yani Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinde ders içerikleri kullanılmıştır. Diğer yandan sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Üstelik Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi alanında uzman öğretmenlerin katkısıyla oluşturulmuştur. Böylelikle Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinin başarılı olması hedeflenmiştir.

testimiz.com

      Telif Hakkı:

Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testi özellikle özgün bir çalışmadır. Testlerimiz genellikle intihal denetimi yapıldıktan sonra yayınlanmaktadır. Ancak Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Bu nedenle ticari amaçla kullanılamaz. Doğal Sayıların Çarpanları ve Katları genel eğitim amaçlıdır. Ancak başka amaçla kullanmak izne tabidir.