4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar Test

4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar Test

4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar Test Çöz   Çözümlenişi 700 000 + 90 000 + 1000 + 200 + 0 + 5 olan doğal sayı hangisidir? Aşağıda verilen doğal sayılardan hangisinin okunuşu yanlıştır? Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?   “Üç yüz bin üç” sayısının rakamlarla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir? “752 516” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir? 473 790 sayısında tekrar eden […]

4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar

Test Çöz

 

Çözümlenişi 700 000 + 90 000 + 1000 + 200 + 0 + 5 olan doğal sayı hangisidir?
Aşağıda verilen doğal sayılardan hangisinin okunuşu yanlıştır?
Aşağıdaki eşleştirmelerden hangisi yanlıştır?  
“Üç yüz bin üç” sayısının rakamlarla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
“752 516” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
473 790 sayısında tekrar eden rakamların basamak değerleri toplamı kaçtır?
“608 302” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“600 012” sayısının okunuşu aşağıdakilerden hangisidir?
“Yüz bin on bir” sayısının rakamla yazılışı aşağıdakilerden hangisidir?
Aşağıdakilerden hangisinin okunuşu yanlıştır?
2 00 000 + 50 000 + 2000 + 800 + 30 + 4 şeklinde çözümlenen doğal sayı hangisidir?
2 yüz binlik + 6 on binlik + 4 binlik + 7 yüzlük + 0 onluk + 5 birlik’ten oluşan sayı hangisidir?

      4.Sınıf Altı Basamaklı Doğal Sayılar Konu Testi Hakkında:

  

   Test Çalışması:

      Test çözmek aynı zamanda etkili bir öğrenme yöntemidir. Yani test çözerken öğrendiklerimizi pekiştirirken yeni bilgilerde edinebiliriz. 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi özellikle bu amaçla hazırlanmıştır. Düzenli tekrar kalıcı öğrenmeyi sağlar. Özellikle 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi düzenli tekrar yapmak için oluşturulmuştur. Çünkü 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde her tekrar yeni bir çalışma olarak karşınıza çıkacaktır.

      İnteraktif 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi genellikle eğitim programlarına göre hazırlanmıştır. 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi hazırlanırken özellikle MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ayrıca 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Genellikle öğretmen görüşleri doğrultusunda hazırlanan 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi bireysel öğrenmeyi sağlamak için özenle hazırlanmıştır.

      Sorular ve Test Yapısı:

      İnteraktif 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi özellikle dinamik bir yapıdadır. Genellikle tekrar tekrar çözmek için tasarlanmıştır. 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde soru ya da cevaplar her tekrarda yer değiştirmektedir. Böylece 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testini çözerken her tekrarda yeni bir test çözeceksiniz. Yani ezberlemeden kalıcı öğreneceksiniz. Sanal 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi 10, 12, 15 veya 20 sorudan oluşmaktadır. Sorularda seçenek sayısı sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşur. İlkokul seviyesindeki testler genellikle üç seçenekten oluşur. Ancak dördüncü sınıf testleri 4 seçenekten oluşmuştur. Diğer yandan ortaokul seviyesindeki testlerimiz 4 seçenekten oluşmaktadır.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

      Özellikle 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi sanal etkileşimli bir çalışmadır. Ancak 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testini çözmek için -BAŞLA- düğmesine basınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde işaretlediğiniz her sorunun değerlendirmesini hemen görebilirsiniz. Yani sonucu doğru ya da yanlış olarak görebilirsiniz. Ancak yanlış yapınca üzülmeyiniz. Çünkü tekrar cevaplama hakkınız bulunmaktadır. Lakin notunuz azalacaktır. Etkileşimli 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinde alttaki yön oklarını kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Lakin isterseniz liste bölümünde istediğiniz soruyu da seçebilirsiniz. Ayrıca listede çözdüğünüz ya da yanlış yaptığınız soruları da görebilirsiniz. İnteraktif 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi bitince -Değerlendir- düğmesine basınız. Ekranda değerlendirme sonuçları ve öğretmen görüşü yer alacaktır. Öğretmen görüşü doğrultusunda 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testini tekrar çözebilirsiniz. Ancak Bunu için sayfayı yenilemelisiniz.

      Telif Hakkı:

      Özellikle 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi özgün bir çalışmadır. Genellikle intihal denetimi yapılarak yayınlanmaktadır. Yani 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinin telif hakkı testimiz.com sitesine aittir. Ancak bütün hakları saklıdır. 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi sitemiz üye veya ziyaretçileri için özel hazırlanmıştır. Ancak 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testi genel eğitim amacı taşır. Ticari amaçla kullanılamaz. Diğer yandan 4.Sınıf Matematik Doğal Sayılar testinin başkaca kullanımı özel izne bağlıdır. Başarılar…

.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM