6. Sınıf Okuma Anlama Test Pdf

24 Eylül 2023 0 By testimiz.com

6.Sınıf Okuma Anlama Test

Test Çöz

İndir

CEVAP ANAHTARI

1. C
2. A
3. C
4. A
5. D
6. C
7. C
8. C
9. C
10. B
11. D
12. C

        6.Sınıf Okuma Anlama Testi Tanıtım:

        6.Sınıf Türkçe Okuma Anlama testi veya etkinliğini İNDİR bölümünden indirebilirsiniz. Ya da isterseniz TIKLA ÇÖZ düğmesinden interaktif çözebilirsiniz.

Bu yazı kısacası Okuma Anlama çalışmasını tanıtmak için hazırlanmıştır. Bu nedenle teknik bir metindir. Diğer yandan Okuma Anlama testinin cevap anahtarı aşağıda verilmiştir. Ancak Okuma Anlama testi içeriğini görmek için İNDİR bağlantısını kullanmalısınız.

          Okuma Anlama Testi Kaynak Bilgisi:

PDFOkuma Anlama testi özellikle müfredata göre hazırlanmıştır. Ayrıca bu çalışma MEB kazanımları doğrultusunda oluşturulmuştur. Genellikle Okuma Anlama testi hazırlanırken ders kitabı içeriklerinden faydalanılmıştır. PDF Okuma Anlama testi özellikle kazanım temelli sorulardan oluşmaktadır. Aynı zamanda kısa konu anlatımlarına da yer verilmiştir. Diğer yandan Okuma Anlama testi hazırlanırken sınıf içi uygulamalardan da yararlanılmıştır. Özellikle sınıf içi bu tür uygulamalar başarıyı artırmaktadır.

testimiz.com

       PDF Okuma Anlama Testi Yapısal Özellikleri:

PDF Okuma Anlama testi genellikle çoktan seçmeli olarak hazırlanmıştır. Konu testleri 10, 12, 15 ya da 20 sorudan oluşmaktadır. Test soruları sınıf seviyesine göre 3 veya 4 seçenekten meydana gelmektedir. 1,2 ve 3.sınıflarda genellikle 3 seçenekli sorular tercih edilmiştir. Diğer yandan 4.sınıflarda ve ikinci kademede çoğunlukla 4 seçenekli sorular kullanılmıştır. Başka bir deyişle Okuma Anlama testinde seçenek sayısı sınıf seviyesine göre değişmektedir. Çünkü seçenek sayası zorluk seviyesini belirler.

       Okuma Anlama Test Çalışması Hakkında:

PDF Okuma Anlama test çalışması genellikle sıralı bir yapıya sahiptir. Öncelikle sorular konu anlatımı sırasına göre oluşturulmuştur. Başka bir deyişle Okuma Anlama testinde soru ve seçenekler konu anlatımlıdır. Böylelikle test çözerken yaparak yaşayarak öğrenme amaçlanmıştır. Bu yüzden Okuma Anlama testini çözmek öğrenme sürecine katkı sağlamaktadır. Üstelik aynı sayfadan sanal çözme bağlantısı da verilmiştir.

       Cevaplı Okuma Anlama Testi Değerlendirme:

PDF Okuma Anlama testini değerlendirmek için bu sayfayı kullanabilirsiniz. Çünkü cevap anahtarı bu sayfada yayınlanmaktadır. Aynı zamanda Okuma Anlama testini interaktif çözerek te değerlendirebilirsiniz. Diğer yandan başka test ve çalışmalara dokümanlar bölümünden ulaşabilirsiniz.

testimiz.com.tr

       PDF Okuma Anlama Testi Telif Hakkı:

Okuma Anlama testi genellikle intihal denetimi yapılarak hazırlanmaktadır. Özellikle bu çalışmanın özgün olmasına özen gösterilmiştir. Böylece Okuma Anlama testinin bütün hakları testimiz.com sitesine aittir. Ancak bireysel kullanıma açıktır. Başka bir deyişle Okuma Anlama testi ticari amaçla kullanılamaz. Başarılar…