4. Sınıf Doğal Sayıları Sıralama Test

4. Sınıf Doğal Sayıları Sıralama Test

4.Sınıf Doğal Sayıları Sıralama

Test Çöz

 

7008 < 7019 < …………… < 7025

Yukarıdaki sıralamada boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi yazılamaz?

Aşağıda verilen sıralamalardan hangisi doğrudur?
“514 615 – 478 643 – 510 999 – 482 000 – 506 847” doğal sayılarını küçükten büyüğe sıraladığımızda baştan 3. sayı hangisi olur?
“703 841 > 703 799 > 703 794 > 703 796 > 703 609” Yukarıdaki sıralamada hangi iki sayı yer değiştirdiğinde sıralama doğru olur?
“12 965 > 12 654 > A > 12 423 > 10 127” sıralamasının doğru olabilmesi için “A” yerine hangi sayı yazılabilir? 
“714 – 25 198 – 2567 – 15 468” sayılarının sıralanışı hangi seçenekte doğru verilmiştir?
“3105 > 3096 >A > 3009” sıralamasında “A” yerine aşağıdaki sayılardan hangisi yazılamaz?
3504 – 1232 > …………….

Yukarıdaki ifadenin doğru olabilmesi için noktalı yere yazılabilecek en büyük sayı kaçtır?

Hangi seçenekte büyükten küçüğe doğru sıralama yapılmıştır?
Aşağıdaki sıralamalardan hangisi doğrudur?
58 713 <……….. < 59 137 sıralamasında boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelemez?
111 001>………. > 110 001 sıralamasında boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisi gelemez?

       4.Sınıf Doğal Sayıları Sıralama Test Çalışması Hakkında:

Doğal Sayıları Sıralama konu testi özellikle eğitim programları doğrultusunda hazırlanmıştır. Yani Doğal Sayıları Sıralama testi hazırlanırken MEB kazanımları dikkate alınmıştır. Ancak interaktif yani sanal olarak çözülebilir. Bu testi çözmek için genel ağ bağlantınız olması gerekir. Ayrıca Doğal Sayıları Sıralama testi hazırlanırken ders kitaplarındaki içerikler kullanılmıştır. Bunun yanında sınıf içi uygulamalara da yer verilmiştir. Doğal Sayıları Sıralama testinde zaman zaman kısa anlatımlarda yer alır. Böylece test çözerken öğrenme de gerçekleşir. Bu testi çözerken öğrendikleriniz pekiştirirken aynı zamanda yeni bilgiler de edinirsiniz. Kalıcı öğrenme düzenli tekrarla olur. Doğal Sayıları Sıralama testini belirli aralıklarla tekrar tekrar çözmek kalıcı öğrenmeyi sağlayacaktır.

      Test ve Soru Yapısı:

İnteraktif Doğal Sayıları Sıralama testi özellikle dinamik bir yapıya sahiptir. Yani tekrar tekrar çözülebilir. Doğal Sayıları Sıralama testini her çözdüğünüzde soru ve cevapların yeri değişecektir. Yani her tekrar aynı konuda yeni bir test oluşturacaktır. Böylelikle ezberlemeden etkili bir şekilde öğrenme ağlanacaktır.

Doğal Sayıları Sıralama testi sınıf ve ders durumlarına göre genellikle 10, 12, 15 ve 20 sorudan oluşturulmuştur. Seçenekler sınıf seviyesine göre 3 ya da 4 seçenekten oluşturulmuştur. 1-3. sınıflar için 3 seçenekli sorular oluşturulmuştur. Ancak 4.sınıf ve ortaokul seviyesindeki testler 4 seçeneklidir.

      Test Çözme ve Değerlendirme:

Online Doğal Sayıları Sıralama testini çözmek için butonuna basmalısınız. Ancak böylelikle soru ve seçenekleri görebilirsiniz. İşaretlediğiniz her soru emen doğru ya da yanlış olarak değerlendirilir. Yanlış cevabınızı değiştirme hakkınız vardır. Ancak notunuz azalacaktır.

Sanal etkileşimli Doğal Sayıları Sıralama testinde altta bulunan okları kullanarak önceki ya da sonraki soruya geçebilirsiniz. Ancak isterseniz liste seçeneğinden istediğiniz soruyu çözebilirsiniz. Listede doğru cevaplananlar yeşil, yanlış olanlar kırmızı olacaktır.

Doğal Sayıları Sıralama testi bitince butonuna basınız. Karşınıza bir sonuç değerlendirme sayfası çıkacaktır. Bu sayfada başarı yüzdenizin yanı sıra öğretmen görüşü de yer almaktadır. Öğretmen görüşü doğrultusunda Doğal Sayıları Sıralama testini tekrar çözebilirsiniz. İsterseniz yön oklarını kullanarak cevapları kontrol edebilirsiniz.

      Telif Hakkı:

İlk olarak Doğal Sayıları Sıralama testi genel eğitim amacı ile hazırlanmıştır. İnteraktif Doğal Sayıları Sıralama testi genellikle özgün bir çalışmadır. Özellikle intihal denetimi yapılarak oluşturulmuştur. Telif hakkı ile ilgili bilgilendirmek kanuni gerekliliktir. Doğal Sayıları Sıralama testini internetten ücretsiz çözebilirsiniz. Ayrıca sitemizi uygulama olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Özellikle Doğal Sayıları Sıralama konu testi telif hakkı aksi ispatlanmadıkça testimiz.com sitesine aittir. Ancak testimiz.com Doğal Sayıları Sıralama kazanım testi telif hakkını saklı tutar. Sonuç olarak Doğal Sayıları Sıralama testinin kullanımı izne tabidir.

.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.